
-
POMIESZCZENIA CZYSTE
MODUŁOWE - NAWIEW LAMINARNY
-
KOMORA POBIERANIA
PRÓBEK - KOMORA NAWAŻANIA
-
Prysznic Dekontaminacyjny
– Mist Shower -
Prysznic Powietrzny
– Air Shower - Kabina Odpylająca
- Myjnie ultradźwiękowe
- Sterylizacja VHP
- Izolatory Do Cytostatyków
-
Izolatory Do
Zastosowań Sterylnych - substancje toksyczne
- Rozwiązania elastyczne
Pomieszczenia czyste modułowe
Modułowe pomieszczenia czyste zapewniają odpowiedni poziom czystości środowiska pracy, a także wysoki poziom ochrony produktu. Powietrze wchodzące do komory i mające kontakt z substancją / produktem, jest wcześniej filtrowane przez filtr HEPA H14. W mamy przepływ powietrza i czystość pomieszczenia w klasie ISO 8 (ISO 14644-1).
Powietrze zasysane jest z otoczenia na górze urządzenia. Następnie jest filtrowane przez moduł filtrów, finalnie przez filtr HEPA umieszczony w panelu sufitowym. Dopływ powietrza odbywa się bezpośrednio do przestrzeni roboczej w celu zapewnienia nadciśnienia. Wylot powietrza do otoczenia znajduje się na dole. Zapewnia to również przemieszczanie powietrza i pyłu do podłogi, a następnie do otoczenia. Sufit wykonany jest z paneli aluminiowych (wypełnienie styropianem), które są zawieszone pomiędzy profilami aluminiowymi. Światła i moduły filtrów przymocowane są do sufitu.
Panel sterowania znajduje się na ścianie panelu zewnętrznego obok drzwi wejściowych. Posiada przełącznik do włączania i wyłączania wentylacji. Ze względów bezpieczeństwa, wyłączenie urządzenia, możliwe jest za pomocą przełącznika kluczowego. Użytkownik włącza przełącznik, a następnie usuwa klucz z przełącznika ze względów bezpieczeństwa. Panel sterowania ma również włącznik i wyłącznik światła.
Konstrukcja nośna wykonana z profili aluminiowych, podstawa z AISI 304. Powierzchnia zamykająca zrobiona została ze szkła hartowanego o grubości 6 mm. W dolnej części każdej szyby, przygotowany jest otwór drenażowy. Wymiar otworu jest odpowiednio zwymiarowany i nie wolno go zmieniać.
Opcje:
- Obszar roboczy w klasach od A do D zgodnie z GMP, klasa 5–8 zgodnie z ISO 14644-1:,
- Sonda izokinetyczna
- Rura do gazu, powietrza, próżni,
- Gniazda elektryczne,
- Czujnik prędkości,
- Czujnik temperatury i wilgotności,
- Różne wymiary,
- Prosta rozbudowa,
- Wykonanie zgodnie z wymaganiami klienta.
Nawiew laminarny
Nawiew laminarny (LAF – Laminar Air Flow)
Nawiew laminarny służy do ochrony otwartych materiałów w przestrzeni produkcyjnej. Zapewnia warunki odpowiadające klasie czystości ISO 5 (A – GMP), poprzez zastosowanie filtrów HEPA H14 oraz określonej pionowej prędkości przepływu powietrza (0,45 m/s ± 20%). Strefa zewnętrzna odizolowana jest poprzez kurtyny wykonane z PVC lub z bezpiecznego szkła. Konstrukcja nawiewu może zostać samodzielna, podwieszona do sufitu lub ściany, może również być w wersji mobilnej.
Cechy podstawowe:
- Powietrze pobierane jest z pomieszczenia lub istniejącej instalacji wentylacyjnej.
- Sterowanie wentylatorami zapewnia stały przepływ powietrza, niezależnie od zmieniającego się ciśnienia na filtrach.
- Filtry HEPA H14 stanowią gwarancję uzyskania wymaganej klasę czystości powietrza.
- Siatka dystrybucyjna zapewnia laminarny przepływ powietrza w przestrzeni krytycznej.
Sterowanie:
- Panel sterujący zainstalowany w obudowie nawiewu.
- Kontrola i monitorowanie parametrów przy użycia panelu dotykowego HMI.
- Rejestracja alarmów i zdarzeń.
- Możliwość ustawienia wartości alarmowych dla krytycznych parametrów.
- Kontrola spadków ciśnień na filtrach (presostaty).
- Kontrola prędkości powietrza.
- Opcjonalnie – zgodność z 21 CFR part 11.
Nawiew jednokierunkowy (UDF – Unidirectional Air Flow)
Nawiew jednokierunkowy powoduje powstanie pionowego przepływu powietrza, celem zabezpieczenia procesów farmaceutycznych prowadzonych w urządzeniach z obszarem podwyższonej ochrony. Poziom ochrony odpowiada klasie czystości ISO 8 (D – GMP).
System z restrykcyjnym ograniczeniem dostępu (RABS – Restricted Access Barrier Systems)
Jest to samodzielne urządzenie z laminarnym przepływem powietrza, zapewniające ochronę procesów farmaceutycznych. Stosowane wtedy, gdy substancje / produkty oraz opakowania mogą być potencjalnie narażone na zanieczyszczenia z otoczenia. Zagrożona strefa omywana jest oczyszczonym przez filtry HEPA H14 powietrzem z przepływem laminarnym. Poziom ochrony odpowiada klasie czystości ISO 5 (A – GMP).
Komora pobierana próbek
Pomieszczenie z wbudowaną komorą zapewnia czyste warunki pobierania próbek oraz niezbędne bezpieczeństwo operatorów i otoczenia. Zwykle jest ona ustawiona jako oddzielna jednostka zlokalizowana przy wejściu materiałów farmaceutycznych do procesu produkcyjnego. Dzięki różnicy ciśnień zapewnia czyste warunki. Dostosowana jest do sposobu transportu materiału, częstotliwości pobierania próbek oraz trybu wejścia i pracy operatorów (hala, szatnie itp.).
Komora zapewnia potrójną ochronę:
- Chroni operatora przed nadmiernym wdychaniem potencjalnie szkodliwych cząstek pyłu lub aerozoli, które powstają podczas pracy z materiałami niebezpiecznymi wewnątrz komory,
- Chroni otoczenie komory, ponieważ zapobiega rozprzestrzenianiu się cząsteczek kurzu poza obszarem obsługi komory,
- Chroni otwarte materiały przed zanieczyszczeniem zewnętrznym.
Komora naważania
Komory naważania zapewniają ochronę operatorów, środowiska i produktu poprzez przepływ kierunkowy i filtrację powietrza (filtry HEPA). Dzięki konfiguracji i wbudowanemu sprzętowi, stanowią środowisko dla skutecznego, czystego i bezpiecznego ważenia sproszkowanych materiałów. Konfiguracja jest dostosowywana do technologii i konkretnych surowców.
Komora oferuje potrójną ochronę:
- Chroni operatora przed nadmiernym wdychaniem potencjalnie szkodliwych cząstek pyłu lub aerozoli, które powstają podczas pracy z materiałami niebezpiecznymi wewnątrz komory,
- Chroni otoczenie komory, ponieważ zapobiega rozprzestrzenianiu się cząstek pyłu poza obszarem obsługi kabiny,
- Chroni otwarte materiały przed zanieczyszczeniem zewnętrznym.
Prysznic dekontaminacyjny - Mist Shower
Prysznic dekontaminacyjny (mist shower) z systemem mgły, zapobiega zanieczyszczeniu przestrzeni zewnętrznych przy wyjściu personelu z obszaru produkcyjnego. Użytkownik po zakończeniu procesu bierze „prysznic” w kabinie z mgłą wodną. Dysze wytwarzają drobną mgłę wodną, która zwilża ubrania. Cząsteczki pyłu przyklejają się do mokrych ubrań i nie spadną podczas rozbierania. Po zakończeniu procesu, operator kładzie swoją odzież ochronną w miejscu do tego przeznaczonym.
Szczegóły:
- Proces nawilżania jest aktywowany tylko po wyjściu z zapylonej strefy.
- Intensywność prysznica regulowana jest w zależności od rodzaju ubioru personelu i poziomu zapylenia (sterowanie PLC).
- Zużycie wody wynosi około 0,05 l na cykl, ale zależy to od konkretnych potrzeb nawilżania.
- Parametry procesu ustawiane są za pomocą panelu dotykowego, który umożliwia ich podgląd.
Prysznic dekontaminacyjny składa się z :
- Ścian
- Drzwi z funkcją blokady interlock
- Filtrów wlotowych
- Koszy do bezpiecznego przechowywania zanieczyszczonej odzieży
- Układu wytwarzającego mgłę
- Systemu sterowania
Prysznic powietrzny - Air Shower
System wentylacji, filtracji oraz dysze do intensywnego odpylania, powodują usunięcie cząsteczek kurzu z powierzchni ubrań. Filtracja powietrza wlotowego i wylotowego zapobiega zanieczyszczaniu personelu i środowiska. Czas trwania procesu odpylania może być dowolnie ustawiany.
Obudowa wykonana jest ze stali nierdzewnej AISI 304 lub metalu zabezpieczonego farbą proszkową. Cała konstrukcja została zaprojektowana i wykonana zgodnie z wytycznymi GMP i spełnia normy CE. Konstrukcja nośna mocowana jest do podłoża i ściany bocznej. Umożliwia komfortowe monitorowanie, serwisowanie i czyszczenie wnętrza kabiny, w tym wymianę filtrów.
Prysznic powietrzny – air shower składa się z:
- Obudowy – rama nośna, ściany
- Systemu wentylacji, filtracji oraz dysz intensywnie odpylających
- Pary drzwi z funkcją „interlock”
- Systemu sterowania
Kabina odpylająca
Kabina odpylająca przeznaczona jest do usuwania zanieczyszczeń, które podczas transportu pozostają na opakowaniu. Gdy paleta dotrze do kabiny i uruchomi sygnał, drzwi wejściowe zostaną zamknięte i rozpocznie się odpylanie. Poprzez dysze, które są umieszczone od ziemi do góry we wszystkich czterech rogach komory, do ścian bocznych palety, strumień powietrza rozprzestrzenia się i tworzy wiry wokół palety. Jednocześnie powietrze wieje z góry komory i popycha wirujące powietrze w kierunku kratek ssących, które są umieszczone na dole każdej ściany. W ten sposób osiągana jest maksymalna intensywność odpylania. Po zakończeniu fazy odpylania następuje płukanie palety i całej objętości komory filtrowanym powietrzem H14 w kierunku pionowym.
Szczegóły budowy kabiny:
- Podwójne pionowe drzwi przesuwne z elementami bezpieczeństwa
- Funkcja odpylania: dysze do wydajnego odpylania
- Funkcja oczyszczania:
- Wymagana ilość wymian powietrza wewnątrz kabiny
- Recyrkulacja powietrza
- Filtracja poprzez filtry F9 i HEPA H14
- Wymagane ciśnienie między strefami (nadciśnienie / podciśnienie)
- System sterowania:
- Sterownik firmy SIEMENS
- Tryby pracy: automatyczny, ręczny, serwisowy
- Sterowanie panelami dotykowymi po obu stronach, zapewnia prostą i wydajną pracę
- Możliwość automatycznego transportu
Seria GT
Ultradźwiękowe myjki serii Sonis (G) T o pojemności od 2 do 30 litrów to doskonałe narzędzie do badań, przemysłu, warsztatów rzemieślniczych i serwisów. Dostępne są w różnych rozmiarach, wyposażone w timer oraz termostatyczną regulację grzania.
Mogą być używane do:
- Czyszczenia szklanych części, kuwet, sit, filtrów i szklanych naczyń laboratoryjnych
- Czyszczenia instrumentów i narzędzi
- Oczyszczania kryształów, kamionki i odkryć archeologicznych
- Emulgacji
- Odkażania
- Mieszania
- Rozpuszczania opadów
- Przygotowanie roztworów
Myjki ultradźwiękowe z wyłącznikami czasowymi można ustawić od 0 do 15 minut lub na czas nieskończony ∞. Wersja GT jest również wyposażona w grzanie i regulator temperatury. Ten ostatni umożliwia regulację temperatury do 90 ° C. Opcjonalnie można zainstalować dodatkowe elementy, takie jak przełącznik poziomu, rury chłodzące (rozpuszczanie związków wrażliwych na temperaturę), itp. Cała obudowa wraz z wanną wykonana jest ze stali nierdzewnej.
Wyposażenie dodatkowe:
- Osłony ze stali nierdzewnej
- Kołnierze do kolb
- Szkło laboratoryjne
- Rury chłodzące
- Kosze
Typ | Częstotliwość [kHZ] | Moc szczytowa [W] | Moc [W] | Grzanie | Odpływ | Waga [kg] | Wymiar wewnętrzny LxWxH [mm] | Wymiar zewnętrzny LxWxH [mm] | Pojemność [l] |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Sonis 2 T | 40 | 2 x 100 | 50 | NIE | NIE | 3,5 | 150x135x150 | 176x190x270 | 2,4 |
Sonis 2 | GT 40 | 2 x 100 | 250 | TAK | NIE | 3,9 | 150x135x150 | 176x190x270 | 2,4 |
Sonis 3 T | 40 | 2 x 160 | 80 | NIE | NIE | 3,6 | 240x137x100 | 265x190x230 | 2,8 |
Sonis 3 GT | 40 | 2 x 160 | 300 | TAK | NIE | 4,0 | 240x137x100 | 265x190x230 | 2,8 |
Sonis 4 T | 30 | 400 | 100 | NIE | NIE | 6,0 | 300x150x150 | 325x205x280 | 5,7 |
Sonis 4 GT | 30 | 400 | 500 | TAK | NIE | 6,7 | 300x150x150 | 325x205x280 | 5,7 |
Sonis 10 T | 30 | 600 | 300 | NIE | TAK | 9,5 | 300x240x200 | 370x320x350 | 12,5 |
Sonis 10 GT | 30 | 600 | 1100 | TAK | TAK | 10,2 | 300x240x200 | 370x320x350 | 12,5 |
Sonis 20 T | 30 | 1200 | 600 | NIE | TAK | 15,8 | 500x300x200 | 580x380x350 | 28 |
Sonis 20 GT | 30 | 1200 | 2000 | TAK | TAK | 16,7 | 500x300x200 | 580x380x350 | 28 |
SERIA DGT
Nowa generacja cyfrowych myjek ultradźwiękowych umożliwia lepsze dostosowanie do potrzeb najbardziej wymagających użytkowników. Cała seria ma zintegrowane przetworniki piezo, które zapewniają częstotliwość roboczą 40 kHz. Zapewnia to niższy poziom hałasu i bardziej wydajne czyszczenie bardziej wyrafinowanych produktów. Ważna jest również automatyczna regulacja częstotliwości roboczej zgodnie z warunkami kąpieli. W ten sposób zawsze obecny jest optymalny efekt czyszczenia. Nie brakuje również funkcji odgazowywania, która przyspiesza proces wydobywania gazów z płynu czyszczącego. Obecność uwięzionych gazów w cieczy uniemożliwia powstanie kawitacji ultradźwiękowej, co osłabia efekt czyszczenia.
Urządzenie można obsługiwać za pomocą klawiatury foliowej lub za pomocą wyświetlacza graficznego LCD. Dostępne są następujące języki obsługi: słoweński, angielski, niemiecki i chorwacki. Główny ekran umożliwia jednoczesne wyświetlanie aktualnych i ustawionych parametrów, takich jak temperatura, czas pracy i moc (tylko wyświetlanie wartości ustawionej). Główny ekran pokazuje również informacje, takie jak stan grzejnika i generatora UZ. Temperaturę można ustawić do 80 °C, a maksymalny czas pracy ograniczony jest do 99 minut i 59 sekund. Moc można regulować od 10% do 100%, co jest przydatne podczas czyszczenia delikatnych przedmiotów, takich jak ceramika, szkło, itp.
Oprócz wyżej wymienionych parametrów można również ustawić format sygnału wyjściowego (12 kształtów) i parametry częstotliwości. Właściwy kształt sygnału wyjściowego, w zależności od czyszczonego przedmiotu i rodzaju zabrudzenia, może przyspieszyć czas czyszczenia, a także poprawić końcową czystość. Regulacja częstotliwości zapewnia bardziej jednorodny rozkład kawitacji w kąpieli. Tak więc w kąpieli nie występują martwe strefy, w których kawitacja jest znacznie zmniejszona (mniej mytych części) i miejsca, w których kawitacja jest silniejsza (możliwe uszkodzenie).
Opcjonalnie można zainstalować podłączenie zdalnego rozruchu generatora ultradźwiękowego, na przykład, gdy myjnia ultradźwiękowa umieszczona jest w komorze akustycznej.
Wszystkie elementy zewnętrzne wykonane są ze stali nierdzewnej, co gwarantuje dłuższą żywotność.
Dodatkowe wyposażenie:
- Osłony ze stali nierdzewnej
- Kołnierze do kolb
- Szkło laboratoryjne
- Rury chłodzące
- Kosze
Dane techniczne
Typ | Częstotliwość [kHZ] | Moc szczytowa [W] | Moc [W] | Grzanie | Odpływ | Waga [kg] |
---|---|---|---|---|---|---|
Sonis 3 DT | 40 | 320 | 80 | NIE | NIE | 3,6 |
Sonis 3 DGT | 40 | 320 | 180 | TAK | NIE | 4,0 |
Sonis 4 DT | 40 | 400 | 100 | NIE | NIE | 6,0 |
Sonis 4 DGT | 40 | 400 | 300 | TAK | NIE | 6,7 |
Sonis 10 DT | 40 | 600 | 300 | NIE | TAK | 9,5 |
Sonis 10 DGT | 40 | 600 | 700 | TAK | TAK | 10,2 |
Sonis 20 DT | 40 | 1200 | 600 | NIE | TAK | 15,8 |
Sonis 20 DGT | 40 | 1200 | 1300 | TAK | TAK | 16,7 |
Wymiary
Typ | Wymiar wewnętrzny LxWxH [mm] | Wymiar zewnętrzny LxWxH [mm] | Pojemność [l] |
---|---|---|---|
Sonis 3 | 240x137x100 | 265x190x230 | 2,8 |
Sonis 4 | 300x150x150 | 325x205x280 | 5,7 |
Sonis 10 | 300x240x200 | 370x320x350 | 12,5 |
Sonis 20 | 500x300x200 | 580x380x350 | 28 |
Sonis 60
Myjki ultradźwiękowe o pojemności 60 l są przeznaczone do mycia dużych i bardzo zabrudzonych przedmiotów.
Obszary zastosowania:
- Warsztaty samochodowe,
- Konserwacja sprzętu,
- Czyszczenie części maszyn na statkach,
- Czyszczenie narzędzi do formowania wtryskowego tworzyw sztucznych i gumy,
- Czyszczenie filtrów metalowych i mechanicznych,
- Czyszczenie mniejszych aluminiowych narzędzi odlewniczych
Myjka ultradźwiękowa jest łatwa w użyciu. Na przednim panelu znajduje się wyłącznik główny, regulator temperatury, minutnik i dwa wskaźniki pokazujące działanie nagrzewnic i generatora ultradźwiękowego. Regulator temperatury, który reguluje grzałki o łącznej mocy 2500 W, można ustawić na 90 °C. Przełącznik czasowy, który określa czas pracy generatora ultradźwiękowego 1000 W, można ustawić w zakresie od 0 do 15 minut lub na czas nieograniczony. Przetworniki ultradźwiękowe napędzane przez generatory ultradźwiękowe o częstotliwości około 30 kHz działają w trybie szybkiego pływania, umożliwiając równomierne rozłożenie kawitacji ultradźwiękowej w kąpieli. Aby ułatwić opróżnianie wanny, z przodu znajduje się gwintowany zawór 1 ”.
Obudowa generatora wykonana jest z blachy tłoczonej ze stali nierdzewnej AISI 304 o grubości 1,5 mm. Sama wanna wykonana jest z blachy nierdzewnej AISI 316L i grubości 2 mm.
Produkt można dostosować do indywidualnych potrzeb. Może być zasilany napięciem jednofazowym lub trójfazowym, można wbudować cyfrowe wyświetlacze i regulatory, a także regulować kształt, wielkość i poziom.
Typ | Sonis 60 |
---|---|
Wymiary zewnętrzne | 650x500x631 mm |
Wymiary łaźni | 500x400x330 mm |
Pojemność wanny | 60 l |
Moc | 3500 W |
Napięcie zasilania | 230 / 400 / 440 V |
Częstotliwość zasilania | 50 / 60 Hz |
Moc generatora ultradźwiękowego | 1000 W |
Częstotliwość wyjściowa generatora | około 30 kHz |
Moc grzania | 2500 W |
Odpływ | TAK, 1″ |
Waga | 60 kg |
Sonis 90
Myjki ultradźwiękowe o pojemności 90 l są przeznaczone do mycia dużych i bardzo zabrudzonych przedmiotów.
Obszary zastosowania:
- Warsztaty samochodowe,
- Konserwacja sprzętu,
- Czyszczenie części maszyn na statkach,
- Czyszczenie narzędzi do formowania wtryskowego tworzyw sztucznych i gumy,
- Czyszczenie filtrów metalowych i mechanicznych,
- Czyszczenie mniejszych aluminiowych narzędzi odlewniczych
Myjka ultradźwiękowa jest łatwa w użyciu. Na przednim panelu znajduje się wyłącznik główny, regulator temperatury, minutnik i dwa wskaźniki pokazujące działanie nagrzewnic i generatora ultradźwiękowego. Regulator temperatury, który reguluje grzałki o łącznej mocy 2500 W, można ustawić na 90 °C. Przełącznik czasowy, który określa czas pracy generatora ultradźwiękowego 1000 W, można ustawić w zakresie od 0 do 15 minut lub na czas nieograniczony. Przetworniki ultradźwiękowe napędzane przez generatory ultradźwiękowe o częstotliwości około 30 kHz działają w trybie szybkiego pływania, umożliwiając równomierne rozłożenie kawitacji ultradźwiękowej w kąpieli. Aby ułatwić opróżnianie wanny, z przodu znajduje się gwintowany zawór 1 ”. Obudowa generatora wykonana jest z blachy tłoczonej ze stali nierdzewnej AISI 304 o grubości 1,5 mm. Sama wanna wykonana jest z blachy nierdzewnej AISI 316L o grubości 2 mm.
Produkt można dostosować do indywidualnych potrzeb. Może być zasilany napięciem jednofazowym lub trójfazowym, można wbudować cyfrowe wyświetlacze i regulatory, a także regulować kształt, wielkość i poziom.
Typ | Sonis 90 |
---|---|
Wymiary zewnętrzne | 660x560x565 mm |
Wymiary łaźni | 600x500x300 mm |
Pojemność wanny | 90 l |
Moc | 3500 W |
Napięcie zasilania | 230 / 400 / 440 V |
Częstotliwość zasilania | 50 / 60 Hz |
Moc generatora ultradźwiękowego | 1000 W |
Częstotliwość wyjściowa generatora | około 30 kHz |
Moc grzania | 2500 W |
Odpływ | TAK, 1″ |
Waga | 80 kg |
UZN 011
Myjki ultradźwiękowe o pojemności od 100 litrów do 1000 litrów są większymi urządzeniami przeznaczonymi do czyszczenia większych lub większych ilości przedmiotów jednocześnie.
Myjki ultradźwiękowe zawierają następujące wyposażenie:
- Zanurzeniowe przetworniki ultradźwiękowe z generatorami ultradźwiękowymi,
- Elektryczne grzejniki kasetowe,
- Przełączniki poziomu do ochrony urządzeń ultradźwiękowych i grzejników elektrycznych,
- Zawór wlotowy wody,
- Zawór spustowy płynu,
- Izolację cieplna,
- Rozdzielnicę
- Panel sterowania.
Wyposażenie opcjonalne:
- System filtracji (filtr, pompa)
- Wlewanie medium w celu usunięcia oleju i części stałych z powierzchni
- Imitator oleju,
- Podnośnik pneumatyczny / dolna pokrywa,
- Pneumatyczne opuszczanie i podnoszenie kosza,
- Zautomatyzowany proces ze sterownikiem PLC i panelem dotykowym,
- Zaokrąglone wewnętrzne rogi wanny
- Produkcję sprzętu zgodnie ze standardami GMP, IQ, OQ, dokumentacją SAT
Urządzenia przeznaczone są dla przemysłu, farmacji, różnych warsztatów, itp. Objętość wanny, a także same wymiary, są dostosowane do potrzeb i życzeń klienta. W zależności od wielkości samej wanny, określa się moc grzejników i ilość przetworników ultradźwiękowych. Wanna może być wykonana z polerowanej stali nierdzewnej (Ra <0,8 μm) AISI 316L. Obudowy, otwory inspekcyjne i inne elementy wykonane są ze stali nierdzewnej AISI 304 (Ra <1,2 μm). Szafka elektryczna może być zintegrowana lub oddzielna od urządzenia. Ogrzewanie i sterowanie ultradźwiękami jest możliwe za pomocą cyfrowych timerów, regulatorów temperatury oraz niezależnych obwodów regulacyjnych i kontrolnych. Gdy kontroler instalowany jest wraz z ekranem dotykowym (Siemens), wtedy urządzeniem można sterować w pełni automatycznie. Możliwe jest wtedy mycie zgodnie z wcześniej ustaloną recepturą (temperatura, czas mycia, opróżnianie). Dostęp do wszystkich parametrów może być ograniczony poprzez odpowiednie grupy użytkowników (użytkownik, technolog, administrator).
Przetworniki ultradźwiękowe o częstotliwości około 30 kHz mogą pracować w różnych trybach, od trybu rezonansowego do trybu szybkiej częstotliwości pływającej, co umożliwia równomierne rozłożenie kawitacji ultradźwiękowej w kąpieli. Niezależnie od warunków kąpieli generator jest ciągle regulowany, aby przez cały czas występował maksymalny efekt czyszczenia.
UZS 083AT150
Ultradźwiękowe urządzenie czyszczące UZS 083 AT-150 jest przeznaczone do czyszczenia farmaceutyków i produktów medycznych.
Dane techniczne:
- Wymiary zewnętrzne: 8000 x 1350 (2950) x 2750 mm
- Wymiary poszczególnych wanien: 500 x 600 x 450 mm, V = 150 l
- Wymiary kosza transportowego: 400 x 500 x 300 mm
- Konstrukcja urządzenia została zaprojektowana zgodnie z wymaganiami GMP.
- Blat, wanny, rurociągi i wszystkie powierzchnie mające kontakt z cieczą i pośrednio z czyszczonym przedmiotem są wykonane ze stali nierdzewnej AISI 316L o grubości 2 mm i Ra <1,0 μm
- Inne powierzchnie zewnętrzne wykonane są ze stali nierdzewnej AISI 304, o Ra <1,2 μm.
- Dno wanny jest nachylone w kierunku odpływu, a wewnętrzne krawędzie są zaokrąglone.
- Wydajność urządzenia wynosi co najmniej 1 kosz na 12 minut.
Opis procesu mycia
Wszystkie wartości parametrów (czas, temperatura, pH, przewodnictwo, …) są określone w recepturze. Można używać receptur, które zostały sprawdzone i zatwierdzone do stosowania w odniesieniu do poszczególnych produktów. Przedmioty wprowadzane są do środka w koszach, kosze wjeżdżają automatycznie. Urządzenie ma wbudowany czytnik kodów kreskowych do Wanna 1, Wanna 3 – mycie ultradźwiękowe w ciepłych płynach alkalicznych (wanna 1) i kwasowych (wanna 3)
- Ogrzewanie odbywa się za pomocą grzejników o mocy 6 kW
- Wbudowany przełącznik poziomu i termostat bezpieczeństwa
- Wbudowany odpływ do usuwania olejów i unoszących się cząstek z cieczy
- Wbudowany mechanizm pionowego oscylacji kosza
- Wanna jest podłączona do dodatkowego zbiornika filtrującego płyn czyszczący
- Wbudowana sonda pH do monitorowania jakości środka czyszczącego
Wanna 2, Wanna 4 – płukanie w wodzie wodociągowej – pionowe wychylenie / zanurzenie
- Usuwanie środków czyszczących i zanieczyszczeń
- Zraszanie wodą wodociągową, gdzie dodatkowa woda przepływa przez kanał przelewowy do zbiornika neutralizacyjnego
- Wbudowany mechanizm pionowego oscylacji kosza
- Płukanie jest kontrolowane przez elektrozawór
Wanna 5 – płukanie ultradźwiękowe wodą demineralizowaną
- Zraszanie zdemineralizowaną wodą pochodzącą z wanny nr 6
- Dodatkowa woda przepływa przez kanał przelewowy do systemu oczyszczania wody zdemineralizowanej
- Wbudowany mechanizm pionowego oscylacji kosza
- Wbudowany przełącznik poziomu
Wanna 6 – Płukanie w wodzie z kranu
- Wbudowane grzejniki 6 kW
- Dopływ wody jest kontrolowany przez elektrozawór. Nadmiar wody przepływa przez kanał przelewowy do kąpieli 5
- Wbudowana sonda do pomiaru przewodności, ochrona odbywa się za pomocą przełącznika poziomu i termostatu
- Wbudowany mechanizm oscylacji kosza w pionie i suszenia kapilarnego
Wanna 7 – Przedmuchiwanie i suszenie gorącym powietrzem
- Wbudowane wentylatory zapewniają cyrkulację powietrza przez wannę i grzejniki elektryczne o mocy 6 kW
- Dysze do usuwania drobnych kropelek za pomocą sprężonego powietrza.
- Przesuwanie pokrywy następuje automatycznie i jest zsynchronizowane z systemem transportowym.
- Na koniec wanna jest chłodzona do 60 ° C.
Wanna 8 – Suszenie próżniowe
- Pompa może osiągnąć 1 mbar przy prędkości nominalnej 50 m3 / h.
- Wbudowany manometr
- Wbudowany grzejnik (1 kW)
- Wbudowany przełącznik ciśnienia i zawór wentylacyjny
Usuwanie koszy z umytymi przedmiotami (pojemność 5 koszy)
Urządzenie może zostać w pełni dostosowane do wymagań klienta.
UZS 043AT-50
Urządzenie czyszczące UZS 043AT-50 przeznaczone jest do ultradźwiękowego mycia, płukania i suszenia oprzyrządowania tabletkarek. Proces jest w pełni zautomatyzowany. Czyszczenie odbywa się zgodnie z zatwierdzoną recepturą. Pod koniec czyszczenia generowany jest raport i zapisywany na karcie pamięci lub w bazie danych.
Urządzenie zostało zaprojektowane i wyprodukowane zgodnie z obowiązującymi wymogami GMP. Wanny o wymiarach 600 x 380 x 400 mm (V = ok. 80 l) mają zaokrąglone wewnętrzne krawędzie i dolne zbocza w kierunku odpływu. Wanny, podobnie jak blat roboczy, wykonane są ze stali nierdzewnej 1.4401 (AISI 316L) i grubości 2 mm. Powierzchnie mające kontakt z produktem mają współczynnik chropowatości Ra <0,8 µm. Wszystkie instalacje rur wykonane są ze stali nierdzewnej 1.4401. Inne powierzchnie nie mające bezpośredniego kontaktu z cieczą są wykonane ze stali nierdzewnej 1.4301 (AISI 304) o Ra <1 µm. Inne użyte materiały są zgodne z FDA. Kompletna konstrukcja urządzenia zostały zaprojektowane w sposób umożliwiający łatwy dostęp do wszystkich komponentów. Oprócz samego urządzenia dostępna jest pełna dokumentacja umożliwiająca jego sprawdzenie / kwalifikację (HDS, FDS, SDS, IQ, OQ, FAT, SAT, …).
Urządzenie jest sterowane i obsługiwane za pomocą bezpiecznego kontrolera i interfejsu użytkownika (HMI / SCADA). System umożliwia między innymi:
- Zapisywanie każdej zmiany w systemie, danych wejściowych i wyjściowych użytkownika, weryfikacji alarmów, itp. w tabeli identyfikowalności „Audit-trail” (CFR część 11).
- Wszystkie dane systemowe są odczytywane / zapisywane na serwerze SQL.
- Dostęp do systemu i jego funkcji jest ograniczony przez różne poziomy dostępu (użytkownik, technolog, QA, administrator, …).Cały proces mycia jest w pełni zautomatyzowany. Oznacza to, że kosze przenoszone są między poszczególnymi łaźniami za pomocą automatycznego transportu, napełnianie (gorącą i / lub zimną wodą) i opróżnianie pojemników również odbywa się automatycznie. W zależności od parametrów receptury samo urządzenie dozuje odpowiednią ilość i rodzaj środka czyszczącego.Liczbę łaźni i ich indywidualne funkcje można dostosować zgodnie z życzeniem klienta. Zazwyczaj konfiguracja urządzenia jest następująca:
- Ładowanie – miejsce, w którym kosze są ręcznie wkładane do urządzenia, zaprojektowane jako szuflada z wykrywaniem położenia szuflady i obecności kosza.
- Wanna 1 i wanna 2 – ultradźwiękowe mycie / wstępne mycie w ciepłym roztworze. Ultradźwiękowe przetworniki 1 kW (30 kHz) są zainstalowane na dole. Ciecz podgrzewana jest za pomocą grzejników 3 kW. Temperatura cieczy i czas mycia określane są w recepturze.
- Wanna 3 – płukanie ultradźwiękowe. Ultradźwiękowe przetworniki 1 kW (30 kHz) zainstalowane są na dnie wanny. Czystość sprawdzana jest za pomocą miernika przewodności. Parametry takie jak czas płukania, temperatura płukania, a także maksymalna dopuszczalna przewodność określane są w recepturze.
- Wanna 4 – wydmuchiwanie kropelek wody i suszenie powietrzem. Zastosowano podwójne dysze do odprowadzania sprężonego powietrza pod pokrywą. Wbudowane wentylatory do wymuszonego obiegu ogrzanego powietrza. Cyrkulujące powietrze jest ogrzewane przez grzejniki 4 kW. Po zakończeniu suszenia wanna i przedmioty są chłodzone. Pokrywa zsynchronizowana z systemem transportowym jest zamykana podczas suszenia. Receptura określa czas przedmuchiwania, czas i temperaturę suszenia, a także temperaturę chłodzenia.
- System transportu – jego zadaniem jest transport koszy / regałów, od punktu załadunku, przez poszczególne kąpiele do miejsca składowania. Możliwe są zarówno ruchy pionowe, jak i poziome. Maksymalne obciążenie wynosi 500 N. Bieżąca pozycja określana jest za pomocą czujników położenia (enkoderów).
- Stojaki / kosze – umożliwiają przenoszenie narzędzi podczas całego procesu czyszczenia. Narzędzia ustawiane są pionowo podczas całego procesu przy minimalnym kontakcie ze stojakiem. Stojaki / kosze są w całości wykonane ze stali nierdzewnej AISI 316L polerowane elektrycznie.
- Kosz transportowy – umożliwia transport dwóch stojaków z stemplami lub matrycami.
- Stojak na 49 stempli typu B.
- Stojak na 49 matryc typu B.
- Stojak na 30 stempli typu D.
- Stojak na 30 matryc typu D.
- Stojak na 3 segmenty typu 2090i.
- Stojak na 3 segmenty typu FE55.
- Stojak uniwersalny
Sterylizacja VHP
Komora VHP H2O2 służy do przekazania materiału do sterylnego środowiska. Jest przestrzenią przejściową pomiędzy czystą i mniej czystą strefą, w której przeprowadzana jest dezynfekcja materiału. Zapewnia odkażony przepływ materiału między przestrzeniami. Odkurzanie odbywa się przy ukierunkowanym przepływie powietrza i odkażaniu nadtlenkiem wodoru. Powietrze jest całkowicie filtrowane za pomocą filtrów HEPA. Komora ma system odkażania nadtlenkiem wodoru, który zależy od wymagań klienta. W naszej ofercie posiadamy różne systemy dystrybucji czynnika odkażającego – nadtlenku wodoru. Dystrybucja może odbywać się przez odparowanie lub różnymi metodami natryskiwania. Systemy osiągają różne parametry (penetracja, czas, stężenie, …) i są odpowiednie do różnych zastosowań. Procedury walidacji z wykorzystaniem wskaźników mikrobiologicznych mają na celu udowodnienie adekwatności odkażania. Przydatność zależy również od stężenia i jakości H2O2. Komora to całkowicie autonomiczny system. Do wizualizacji i bardziej przejrzystego zarządzania służy ekran SIEMENS TP 700. Instalowany jest w mniej czystym środowisku, jego podstawowe zadania to zarządzanie systemem, wyświetlanie błędów, konfiguracja usług itp. Po pomyślnej lub nieudanej sterylizacji drukuje raport. Układ sterowania ma również możliwość przeprowadzenia automatycznego testu szczelności komory.
Izolatory do cytostatyków
Izolatory do cytostatyków mają na celu ochronę operatora i zapewnienie czystych warunków podczas manipulacji cytostatycznej. Są produkowane zgodnie z najnowszymi wytycznymi i normami SIST EN 12469: 2000 i DIN 12980: 2005.
Ochronę operatora zapewnia:
- Fizyczna bariera między operatorem a procesem
- Nadzorowane podciśnienie w izolatorze
- System bezpiecznego transferu materiałów
- System bezpiecznej wymiany rękawic
- System bezpiecznej wymiany filtrów
- Podwójna filtracja HEPA powietrza wywiewanego
Ochronę produktu zapewnia:
- Filtracja powietrza nawiewanego (filtr HEPA)
- Kontrolowany laminarny przepływ powietrza w komorze roboczej
- Możliwość biologicznego odkażania nadtlenkiem wodoru
- Ochronę środowiska zapewnia podwójna filtracja powietrza wylotowego (filtry HEPA).
- Do wizualizacji i bardziej przejrzystego sterowania został zaprojektowany ekran dotykowy. Znajduje się z przodu komory, w pobliżu użytkownika. Jego podstawowym zadaniem jest zarządzanie systemem, wyświetlanie błędów oraz ustawienia serwisowe.
Wykonanie:
- Materiał mający kontakt z produktem
- AISI 316L, polerowane
- Materiały zgodne z wymaganiami FDA
- Uszczelki – silikonowe
- Przednia szyba podnosząca wykonana jest z bezpiecznego szkła hartowanego o grubości 12 mm
- Widoczna powierzchnia zewnętrzna szczotkowana
- Detale wyprodukowane zgodnie z normami GMP dla produkcji farmaceutycznej
Opcje:
- Tester rękawic
- Automatyczny test szczelności
- System biologicznego odkażania za pomocą nadtlenku wodoru
- Szczypce spawalnicze do toreb
- Dostosowanie urządzenia do potrzeb klienta
Typ | MC 12-ISO | MC 15-ISO | MC 18-ISO |
---|---|---|---|
Wymiar zewnętrzny w x h x l (mm) | 2439 x 833 x 2492 | 2749 x 833 x 2492 | 3059 x 833 x 2492 |
Przestrzeń robocza w x h x l (mm) | 1190 x 600 x 600 | 1500 x 600 x 600 | 1810 x 600 x 600 |
Max. moc przyłączeniowa bez gniazd (W) | 800 | 1400 | 1400 |
Max. moc przyłączeniowa na gniazdku (W) | 550 | 550 | 550 |
Przepływ laminarny (m/s) | 0,4 | 0,4 | 0,4 |
Napięcie zasilania (V/Hz) | 230/50 | 230/50 | 230/50 |
filtry robocze H14 (wymiary mm / szt) | 305x610x69/4 | 305x610x69/5 | 305x610x69/6 |
filtry wylotowe H14 (wymiary mm / szt) | 305x457x69/2 | 305x457x78/2 | 305x457x69/3 |
filtr wlotowy H13 86,5x202x600 mm (szt) | 13 | 16 | 20 |
Rękawiczki (szt) | 2 | 3 | 4 |
Izolatory do zastosowań sterylnych
Izolatory do zastosowań sterylnych, zostały zaprojektowane w celu zapewnienia czystych warunków i ochrony produktu lub procesu podczas pracy z substancjami, które wymagają warunków sterylnych.
Ochronę produktu zapewnia:
- Filtracja powietrza nawiewanego HEPA
- System biologicznego odkażania za pomocą nadtlenku wodoru
- Czysty system przenoszenia materiału
- System utrzymywania czystości podczas wymiany rękawic
- Kontrolowany przepływ powietrza w komorze roboczej
- Czysta konstrukcja komory izolatora
Konstrukcja i konfiguracja izolatora jest dostosowana do procesu zachodzącego w izolatorze. Do projektowania wykorzystano standardowe podsystemy (przenoszenie materiału, wentylacja, filtracja, uszczelnianie, czyszczenie, itp.), które opracowano i przetestowano w zakresie gwarantującym niezbędny poziom ochrony.
Wykonanie:
- Materiał mający kontakt z produktem
- AISI 316L, polerowane
- Materiały zgodne z wymaganiami FDA
- Uszczelki – silikonowe
- Przednia szyba podnosząca wykonana jest z bezpiecznego szkła hartowanego o grubości 12 mm
- Detale wyprodukowane zgodnie z normami GMP dla produkcji farmaceutycznej
Opcje:
- Automatyczny test szczelności
- Automatyczne mycie
- Wersja ATEX
- System z laminarnym przepływem powietrza
- Wersja do sterylnej pracy z substancjami wysoce aktywnymi (toksycznymi aseptycznie)
- Obojętna atmosfera
- Integracja sprzętu
- Tester rękawic
- Dostosowanie urządzenia do potrzeb klienta
Substancje toksyczne
Izolatory zostały zaprojektowane w celu ochrony operatora, środowiska i produktu podczas pracy z substancjami wysoce aktywnymi.
Ochronę operatora zapewnia:
- Fizyczna bariera między operatorem a procesem
- Nadzorowane podciśnienie w izolatorze
- System bezpiecznego transferu materiałów
- System bezpiecznej wymiany rękawic
- System bezpiecznej wymiany filtrów
- Podwójna filtracja HEPA powietrza wywiewanego
- Czysta wersja komory izolatora
Ochronę produktu zapewnia:
- Filtracja powietrza nawiewanego (filtr HEPA)
- Kontrolowany laminarny przepływ powietrza w komorze roboczej
- Czysta wersja komory izolatora
- Ochronę środowiska zapewnia podwójna filtracja powietrza wylotowego (filtry HEPA).
- Konstrukcja i konfiguracja izolatora jest dostosowana do procesu zachodzącego w izolatorze (pobieranie próbek, ważenie, pakowanie, rozdrabnianie, kapsułkowanie, tabletkowanie, IPC, mycie, itd.). Do projektowania wykorzystano standardowe podsystemy (przenoszenie materiału, wentylacja, filtracja, uszczelnianie, czyszczenie, itp.), które opracowano i przetestowano w zakresie gwarantującym niezbędny poziom ochrony.
Wykonanie:
- Materiał mający kontakt z produktem
- AISI 316L, polerowane
- Materiały zgodne z wymaganiami FDA
- Uszczelki – silikonowe
- Przednia szyba podnosząca wykonana jest z bezpiecznego szkła hartowanego o grubości 12 mm
- Detale wyprodukowane zgodnie z normami GMP dla produkcji farmaceutycznej
Opcje:
- Automatyczny test szczelności
- Automatyczne mycie
- Wersja ATEX
- Wersja do sterylnej pracy z substancjami wysoce aktywnymi (toksycznymi aseptycznie)
- System biologicznego odkażania za pomocą nadtlenku wodoru
- Obojętna atmosfera
- System z laminarnym przepływem powietrza
- System kontroli temperatury i wilgotności w izolatorze
- Integracja sprzętu (waga, sito, młyn, tabletkarka, napełniacz kapsułek, polerka kapsułek, reaktor, pojemnik mieszający, suszarka próżniowa, liofilizator, kleszcze spawalnicze, itp.)
- Wagi izolacyjne
- Tester rękawic
- Dostosowanie urządzenia do potrzeb klienta
Rozwiązania elastyczne
Elastyczne izolatory służą do ochrony operatora, środowiska i produktu podczas pracy z substancjami wysoce aktywnymi.
Bazując na wieloletnim doświadczeniu projektujemy i produkujemy:
- Elastyczne izolatory
- Systemy wentylacyjne do elastycznych izolatorów
- Elastyczne zabezpieczenia
- Elastyczne rękawy
- Sprzęt na życzenie klienta
Produkty elastyczne wykonane są z materiałów PE i PU z odpowiednimi certyfikatami FDA, cechują się dobrą odpornością chemiczną i są odpowiednie do stosowania w środowisku ATEX.